پرش لینک ها

قوانین و مقررات استفاده از نوین بار

تعاریف و اصطلاحات

اطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی زیر می باشد:

صاحب بار : کاربران پایانه های اعلام بار و سایر کاربرانی که بارهای خود را برای حمل در سامانه اعلام می کنند.
مشتری: شخصیتی است حقوقی و یا حقیقی که توسط صاحب بار ، به عنوان دریافت کننده بار مشخص شده است.
راننده: افرادی که در اپلیکیشن راننده نوین بار به منظور انتخاب بار از بارهای اعلام شده در سالن های مجازی اعلام بار ثبت نام کرده اند.
بار: محموله ای که قرار است توسط راننده و به درخواست صاحب بار حمل شده و به مشتری برسد.
شرکت: ارائه دهنده سرویس نوین بار (شرکت نوین پژوهش بنیان قهستان)
کاربر: کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که حساب کاربری در نرم افزار نوین بار دارند.
باربری: شرکت های حمل و نقل عضو نرم افزار نوین بار

شرح قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار نوین بار

حساب کاربری

۱-1  کاربر با ثبت نام در نرم افزار نوبن بار ، می‌پذیرد که قوانین و مقررات نوین بار را به صورت کامل مطالعه کرده و قبول کرده است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از نوین بار  به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

1-۲      برای استفاده از نوین بار لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در نوین بار داشته باشد.. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی ودارای مدارک قانونی در جهت حمل بار(گواهینامه رانندگی معتبر . کارت سلامت و…) باشند، می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری  در نرم افزار کنند. برای استفاده از نوین بایستی کاربر نام، نام خانوادگی، و شماره همراه خود را در نرم افزار بار ثبت کند و در صورت تغییر در اطلاعات در اسرع وقت اطلاعات را در نرم افزار به روز نماید.

1-3      کاربر متعهد می‌شود از نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری‌اش و همچنین اطلاعات و خدمات مربوط به حساب کاربری خویش در نرم افزار نوین بار محافظت کند و مانع استفاده‌ی هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری  از حساب کاربری‌ خود  گردد. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

1-4      کاربر در نرم افزار نوین بار به هیچ عنوان حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را دهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند.

1-5      در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

1-6      در صورت ثبت اشتباه اطلاعات در مرحله ثبت نام نوین بار هیچ گونه مسئولیتی در قبال نوبت و مبلغ کیف پول ندارد و هزینه آن قابل استرداد نخواهد بودو در صورت ایجاد خسارت راننده بایستی به صاحب بار یا شرکت حمل و منقل پاسخگو باشد .

شرایط استفاده از نرم افزار نوین بار

2-1      با استفاده از پنل کاربری  و یا اپلیکیشن نوین بار، کاربر می‌پذیرد که این نرم افزار را  برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست از طریق این سرویس ارسال نموده یا همراه داشته باشد.

2-2      کاربر متعهد می‌شود هیچگاه از سرویس نوین بار  به صورتی که به نوین بار یا شرکای آن صدمه ای وارد کند استفاده نکند.

2-۳      کاربر می‌پذیرد که نوین بار ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

2-4      کاربر صاحب بار متعهد است آدرس و مشخصات مشتری را به طور کامل و صحیح در سامانه برای شرکت های حمل و نقل وارد کند و در غیر این صورت در صورت عزیمت راننده برای بارگیری چنانچه از درخواست حمل بار به دلیل اطلاعات نادرست مقصد، راننده مجاز به لغو انتخاب بار بوده و مسئولیت جبران خسارت راننده بر عهده صاحب بار خواهد بود.

2-5      مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس نوین بار به عهدۀ کاربران است و شرکت مسئولیتی در باره تامین اینگونه موارد ندارد.

2-6      کاربر می‌پذیرد که  نوین بار خدمات حمل و نقل بار نیست بلکه تنها یک خدمات نرم افزاری است که ارتباط بین صاحبان بار، شرکت های حمل و رانندگان را جهت توافق بر انجام یک حمل فراهم می‌کند. در سرویس نوین بار راننده مختار است یک درخواست حمل را بپذیرد یا رد کند، همچنین صاحب بار  مختار است درخواست حمل بار خود را بنا به صلاحدید به شرکت های حمل مورد نظر خود اختصاص دهد و یا راننده یا شرکت حملی را از دریافت بار محروم نماید. لذا هر حملی که صاحب بار  با راننده  یا شرکت حمل ، انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین راننده و صاحب بار و شرکت های حمل در نظر گرفته شود.

2-7      خدمات نوین بار ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری  ارائه شود که شرکت نوین بار کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و نوین بار مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

2-8      در صورتی که راننده در نرم افزار نوین بار اقدام به ابطال نوبت نماید، شرکت هیچ گونه تعهدی در قبال مبلغ نوبت و شماره نوبت ندارد.

2-9      در صورت ابطال نوبت توسط شرکت حمل و نقل و یا صاحب کالا به هر دلیلی ،کلیه مسئولیت ها به عهده آن ها خواهد بود و راننده حق اعتراض و شکایت  به نوین بار را نخواهد داشت و بایستی مراتب را از طریق کسی که نوبت را باطل کرده پیگیری نماید.

مسئولیت های نوین بار

3-1      نوین بار  با تمام امکانات خود از جمله بخش سیستم تیکت درون برنامه ای ، شماره پشتیبانی 24 ساعته، پشتیبانی واتس آپ و میانجی‌گری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفادۀ خدمات نوین بار  بین کاربران و ایجاد صلح و سازش در بین آنها می‌کند.

3-2      نوین بار  با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد

۳-3      نوین بار تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

3-4      چنانچه هر یک از کاربران نوین بار در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق بخش پشتیبانی نوین بار مطرح کنند و نوین بار پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

3-5      نوین بار ممکن است در دستور مقامات قضایی و نهادهای معتبر قانون‌گذاری و اجرایی داده‌های اشخاص را با دیگر موجودیت‌ها به اشتراک بگذارد و کاربران در این موارد حق شکایت نخواهند داشت.

نوین بار در قبال هرگونه رفتار کاربر که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم تلقی می‌شود،مسئولیتی ندارد.
در بروز حوادث منجر به هرگونه تصادف جاده‌ای طی فرایند حمل و نقل که منجر به خسارت جانی یا مالی شود، مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی، وزارت راه و شرکت‌های بیمه‌گذار عمل خواهد شد و نوین بار مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
نوین بار هیچ‌گونه تعهدی در قبال بارهای حمل شده ندارد و مسئولیتی در قبال هر گونه خسارت احتمالی، دیرکرد در پرداخت، عدم تحویل بار و هرآنچه که محل اختلاف بین راننده و صاحب کالا است، شامل نوین بار  نمی‌شود. بدیهی است طرفین برای حل اختلافات خود می‌توانند به مراجع قضایی مراجعه کنند.
نوین بار تعهدی در زمینه‌ی حفظ داده‌های کاربران ندارد و در صورتی که داده‌ها به هر دلیلی از بین بروند، کاربر حق پیگیری و شکایت نخواهد داشت.

مسئولیت کاربران

4-1      مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران صاحب بار  و راننده که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام حمل) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و نوین بار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و نوین بار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی نوین بار به‌عمل آورد.

4-2      هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و نوین بار حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

4-3      صاحب بار  موظف است بار را در زمان اعلام شده آماده ارسال داشته باشد و مسئولیت هرگونه تاخیر در بارگیری یا تخلیه به عهده وی بوده و باید ضرر و زیان راننده را جبران نماید.

4-4      هر گاه راننده  پس از صدور حواله بارگیری توسط شرکت حمل و نقل، بعلت عدم وجود امکانات صاحب کالا و یا به هر علت دیگری که راننده مقصر نباشد، بیش از ۱۲ ساعت برای بارگیری معطل بماند، صاحب بار موظف است به ازاء هر ساعت مازاد بر ۱۲ ساعت اولیه حق توقف بارگیری به راننده یا مالک کامیون پرداخت نماید.

شرایط بار

5-1      وسایلی که صاحب بار قبل از ارسال باید اطلاع داده و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش‌زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و هر باری که نیاز به مجوز خاص داشته باشد.

5-2      بار باید متناسب با خودرو بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.

موارد فنی

6-1      کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای نوین بار شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

6-2      کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس نوین بار  را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار نوین بار  یا در روش ارائۀ سرویس نوین بار تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

6-3      کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

4 -6    کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش سرویس نوین بار  یا سرویس های مرتبط با نوین بار انجام دهد.

قطع سرویس

7-1      نوین بار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (راننده یا صاحب بار و یا شرکت حمل و یا سایر کاربران) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا راننده‌ها خطرناک یا نامطلوب باشد، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس نوین بار را دارد.

توافق از راه دور

8-1      کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به نوین بار ، از طریق سیستم رایانه‌ای نوین بار به‌عمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

8-2      مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

8-3      کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف نوین بار به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

8-4      کاربر با عضویت در سرویس نوین بار  قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

8-5      در صورتی که هریک از مفاد این قرارداد از درجه اعتبار ساقط شود، غیر قانونی تشخیص داده شود و یا به هر دلیل دیگری اجرای آن مقدور نباشد، لازمست مفاد مذکور، از این قرارداد منفصل شود، اما سایر شروط و مقررات آن همچنان به قوت خود باقی می ماند. این قانون، کل قرارداد بین ما و کاربران  در ارتباط با استفاده از نرم افزار نوین بار را در بر گرفته، و هیچ تغییری در محتوای آن قابل اعمال نیست مگر اینکه کتباً به امضای طرفین رسیده باشد.

8-6      هرگونه مشابهت ساختاری و متنی در این این توافق‌نامه با سایر متون حقوقی و همچنین هر آنچه که شباهت شمرده می‌شود، کاملا اتفاقی و سهوی بوده و نوین بار مسئولیتی در این مورد ندارد

تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی زیر می باشد

 • صاحب بار : کاربران پایانه های اعلام بار و سایر کاربرانی که بارهای خود را برای حمل در سامانه اعلام می کنند.
 • مشتری: شخصیتی است حقوقی و یا حقیقی که توسط صاحب بار ، به عنوان دریافت کننده بار مشخص شده است.
 • راننده: افرادی که در اپلیکیشن راننده نوین بار به منظور انتخاب بار از بارهای اعلام شده در سالن های مجازی اعلام بار ثبت نام کرده اند.
 • بار: محموله ای که قرار است توسط راننده و به درخواست صاحب بار حمل شده و به مشتری برسد.
 • شرکت: ارائه دهنده سرویس نوین بار (شرکت نوین پژوهش بنیان قهستان)
 • کاربر: کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که حساب کاربری در نرم افزار نوین بار دارند.
 • باربری: کلیه شرکت های حمل ونقل عضو نوین بار

 

شرح قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار نوین بار

حساب کاربری

۱-۲  کاربر با ثبت نام در نرم افزار نوبن بار ، می‌پذیرد که قوانین و مقررات نوین بار را به صورت کامل مطالعه کرده و قبول کرده است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از نوین بار  به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

1-۲ برای استفاده از نوین بار لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در نوین بار داشته باشد.. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری  در نرم افزار کنند. برای استفاده از نوین بار برای اعلام بار بایستی کاربر نام، نام خانوادگی، و شماره همراه خود را در نرم افزار نوین بار ثبت کند و در صورت تغییر در اطلاعات در اسرع وقت اطلاعات را در نرم افزار به روز نماید.

1-3کاربر متعهد می‌شود از نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری‌اش و همچنین اطلاعات و خدمات مربوط به حساب کاربری خویش در نرم افزار نوین بار محافظت کند و مانع استفاده‌ی هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری  از حساب کاربری‌ خود  گردد. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

1-4 کاربر در نرم افزار نوین بار به هیچ عنوان حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را دهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند.

1-5 در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

 

شرایط استفاده از نرم افزار نوین بار

2-1  با استفاده از پنل کاربری  و یا اپلیکیشن نوین بار، کاربر می‌پذیرد که این نرم افزار را  برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست از طریق این سرویس ارسال نموده یا همراه داشته باشد.

2-2      کاربر متعهد می‌شود هیچگاه از سرویس نوین بار  به صورتی که به نوین بار یا شرکای آن صدمه ای وارد کند استفاده نکند.

2-۳      کاربر می‌پذیرد که نوین بار ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

2-4      کاربر صاحب بار متعهد است آدرس و مشخصات مشتری را به طور کامل و صحیح در سامانه برای شرکت های حمل و نقل وارد کند و در غیر این صورت در صورت عزیمت راننده برای بارگیری چنانچه از درخواست حمل بار به دلیل اطلاعات نادرست مقصد، راننده مجاز به لغو انتخاب بار بوده و مسئولیت جبران خسارت راننده بر عهده صاحب بار خواهد بود.

2-5      مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس نوین بار به عهدۀ کاربران است و شرکت مسئولیتی در باره تامین اینگونه موارد ندارد.

2-6      کاربر می‌پذیرد که  نوین بار خدمات حمل و نقل بار نیست بلکه تنها یک خدمات نرم افزاری است که ارتباط بین صاحبان بار، شرکت های حمل و رانندگان را جهت توافق بر انجام یک حمل فراهم می‌کند. در سرویس نوین بار راننده مختار است یک درخواست حمل را بپذیرد یا رد کند، همچنین صاحب بار  مختار است درخواست حمل بار خود را بنا به صلاحدید به شرکت های حمل مورد نظر خود اختصاص دهد و یا راننده یا شرکت حملی را از دریافت بار محروم نماید. لذا هر حملی که صاحب بار  با راننده  یا شرکت حمل ، انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین راننده و صاحب بار و شرکت های حمل در نظر گرفته شود.

2-7      خدمات نوین بار ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت نوین بار کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و نوین بار مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

 

مسئولیت های نوین بار

3-1      نوین بار  با تمام امکانات خود از جمله بخش سیستم تیکت درون برنامه ای ، شماره پشتیبانی 24 ساعته، پشتیبانی واتس آپ و میانجی‌گری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفادۀ خدمات نوین بار  بین کاربران و ایجاد صلح و سازش در بین آنها می‌کند.

3-2      نوین بار  با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد

۳-3      نوین بار تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

3-4      چنانچه هر یک از کاربران نوین بار در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق بخش پشتیبانی نوین بار مطرح کنند و نوین بار پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

3-5      نوین بار ممکن است در دستور مقامات قضایی و نهادهای معتبر قانون‌گذاری و اجرایی داده‌های اشخاص را با دیگر موجودیت‌ها به اشتراک بگذارد و کاربران در این موارد حق شکایت نخواهند داشت.

 • نوین بار در قبال هرگونه رفتار کاربر که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم تلقی می‌شود،مسئولیتی ندارد.
 • در بروز حوادث منجر به هرگونه تصادف جاده‌ای طی فرایند حمل و نقل که منجر به خسارت جانی یا مالی شود، مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی، وزارت راه و شرکت‌های بیمه‌گذار عمل خواهد شد و نوین بار مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • نوین بار  هیچ‌گونه تعهدی در قبال بارهای حمل شده ندارد و مسئولیتی در قبال هر گونه خسارت احتمالی، دیرکرد در پرداخت، عدم تحویل بار و هرآنچه که محل اختلاف بین راننده و صاحب کالا است، شامل نوین بار  نمی‌شود. بدیهی است طرفین برای حل اختلافات خود می‌توانند به مراجع قضایی مراجعه کنند.
 • نوین بار تعهدی در زمینه‌ی حفظ داده‌های کاربران ندارد و در صورتی که داده‌ها به هر دلیلی از بین بروند، کاربر حق پیگیری و شکایت نخواهد داشت.

 

مسئولیت کاربران

4-1      مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران صاحب بار  و راننده که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام حمل) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و نوین بار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و نوین بار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی نوین بار به‌عمل آورد.

4-2      هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و نوین بار حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

4-3      صاحب بار  موظف است بار را در زمان اعلام شده آماده ارسال داشته باشد و مسئولیت هرگونه تاخیر در بارگیری یا تخلیه به عهده وی بوده و باید ضرر و زیان راننده را جبران نماید.

4-4      هر گاه راننده   بعلت عدم وجود امکانات صاحب کالا و یا به هر علت دیگری که راننده مقصر نباشد، بیش از ۱۲ ساعت برای بارگیری معطل بماند، صاحب بار موظف است به ازاء هر ساعت مازاد بر ۱۲ ساعت اولیه حق توقف بارگیری به راننده یا مالک کامیون پرداخت نماید.

 

 

شرایط بار

5-1      وسایلی که صاحب بار قبل از ارسال باید اطلاع داده و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش‌زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و هر باری که نیاز به مجوز خاص داشته باشد.

5-2      بار باید متناسب با خودرو بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.

 

موارد فنی

6-1      کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای نوین بار شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

6-2      کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس نوین بار  را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار نوین بار  یا در روش ارائۀ سرویس نوین بار تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

6-3      کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

6-4     کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش سرویس نوین بار  یا سرویس های مرتبط با نوین بار انجام دهد.

 

قطع سرویس

7-1      نوین بار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (راننده یا صاحب بار و یا شرکت حمل و یا سایر کاربران) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا راننده‌ها خطرناک یا نامطلوب باشد، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس نوین بار را دارد.

 

توافق از راه دور

6-1      کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به نوین بار ، از طریق سیستم رایانه‌ای نوین بار به‌عمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

8-2      مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

8-3      کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف نوین بار به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

8-4      کاربر با عضویت در سرویس نوین بار  قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

 

8-5      در صورتی که هریک از مفاد این قرارداد از درجه اعتبار ساقط شود، غیر قانونی تشخیص داده شود و یا به هر دلیل دیگری اجرای آن مقدور نباشد، لازمست مفاد مذکور، از این قرارداد منفصل شود، اما سایر شروط و مقررات آن همچنان به قوت خود باقی می ماند. این قانون، کل قرارداد بین ما و کاربران  در ارتباط با استفاده از نرم افزار نوین بار را در بر گرفته، و هیچ تغییری در محتوای آن قابل اعمال نیست مگر اینکه کتباً به امضای طرفین رسیده باشد.

8-6      هرگونه مشابهت ساختاری و متنی در این این توافق‌نامه با سایر متون حقوقی و همچنین هر آنچه که شباهت شمرده می‌شود، کاملا اتفاقی و سهوی بوده و نوین بار مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی زیر می باشد:

 • صاحب بار : کاربران پایانه های اعلام بار و سایر کاربرانی که بارهای خود را برای حمل در سامانه اعلام می کنند.
 • مشتری: شخصیتی است حقوقی و یا حقیقی که توسط صاحب بار ، به عنوان دریافت کننده بار مشخص شده است.
 • راننده: افرادی که در اپلیکیشن راننده نوین بار به منظور انتخاب بار از بارهای اعلام شده در سالن های مجازی اعلام بار ثبت نام کرده اند.
 • بار: محموله ای که قرار است توسط راننده و به درخواست صاحب بار حمل شده و به مشتری برسد.
 • شرکت: ارائه دهنده سرویس نوین بار (شرکت نوین پژوهش بنیان قهستان)
 • کاربر: کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که حساب کاربری در نرم افزار نوین بار دارند.
 • باربری: کلیه شرکت های حمل و نقل که در نرم افزار نوین بار عضویت دارند.

 

شرح قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار نوین بار

حساب کاربری

۱-1      کاربر با ثبت نام در نرم افزار نوبن بار ، می‌پذیرد که قوانین و مقررات نوین بار را به صورت کامل مطالعه کرده و قبول کرده است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از نوین بار  به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

1-۲      برای استفاده از نوین بار لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در نوین بار داشته باشد.. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری  در نرم افزار کنند. برای استفاده از نوین بار برای اعلام بار بایستی کاربر نام، نام خانوادگی، و شماره همراه خود را در نرم افزار نوین بار ثبت کند و در صورت تغییر در اطلاعات در اسرع وقت اطلاعات را در نرم افزار به روز نماید.

1-3کاربر متعهد می‌شود از نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری‌اش و همچنین اطلاعات و خدمات مربوط به حساب کاربری خویش در نرم افزار نوین بار محافظت کند و مانع استفاده‌ی هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری  از حساب کاربری‌ خود  گردد. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

1-4      کاربر در نرم افزار نوین بار به هیچ عنوان حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را دهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند.

1-5      در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

 

شرایط استفاده از نرم افزار نوین بار

2-1      با استفاده از پنل کاربری  و یا اپلیکیشن نوین بار، کاربر می‌پذیرد که این نرم افزار را  برای انجام هیچ فعالیت غیرقانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست از طریق این سرویس ارسال نموده یا همراه داشته باشد.

2-2      کاربر متعهد می‌شود هیچگاه از سرویس نوین بار  به صورتی که به نوین بار یا شرکای آن صدمه ای وارد کند استفاده نکند.

2-۳      کاربر می‌پذیرد که نوین بار ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

2-4      کاربر صاحب بار متعهد است آدرس و مشخصات مشتری را به طور کامل و صحیح در سامانه برای شرکت های حمل و نقل وارد کند و در غیر این صورت در صورت عزیمت راننده برای بارگیری چنانچه از درخواست حمل بار به دلیل اطلاعات نادرست مقصد، راننده مجاز به لغو انتخاب بار بوده و مسئولیت جبران خسارت راننده بر عهده صاحب بار خواهد بود.

2-5      مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس نوین بار به عهدۀ کاربران است و شرکت مسئولیتی در باره تامین اینگونه موارد ندارد.

2-6      کاربر می‌پذیرد که  نوین بار خدمات حمل و نقل بار نیست بلکه تنها یک خدمات نرم افزاری است که ارتباط بین صاحبان بار، شرکت های حمل و رانندگان را جهت توافق بر انجام یک حمل فراهم می‌کند. در سرویس نوین بار راننده مختار است یک درخواست حمل را بپذیرد یا رد کند، همچنین صاحب بار  مختار است درخواست حمل بار خود را بنا به صلاحدید به شرکت های حمل مورد نظر خود اختصاص دهد و یا راننده یا شرکت حملی را از دریافت بار محروم نماید. لذا هر حملی که صاحب بار  با راننده  یا شرکت حمل ، انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین راننده و صاحب بار و شرکت های حمل در نظر گرفته شود.

2-7      خدمات نوین بار ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت نوین بار کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و نوین بار مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

 

مسئولیت های نوین بار

3-1      نوین بار  با تمام امکانات خود از جمله بخش سیستم تیکت درون برنامه ای ، شماره پشتیبانی 24 ساعته، پشتیبانی واتس آپ و میانجی‌گری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفادۀ خدمات نوین بار  بین کاربران و ایجاد صلح و سازش در بین آنها می‌کند.

3-2      نوین بار  با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد

۳-3      نوین بار تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

3-4      چنانچه هر یک از کاربران نوین بار در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق بخش پشتیبانی نوین بار مطرح کنند و نوین بار پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

3-5      نوین بار ممکن است در دستور مقامات قضایی و نهادهای معتبر قانون‌گذاری و اجرایی داده‌های اشخاص را با دیگر موجودیت‌ها به اشتراک بگذارد و کاربران در این موارد حق شکایت نخواهند داشت.

 • نوین بار در قبال هرگونه رفتار کاربر که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم تلقی می‌شود،مسئولیتی ندارد.
 • در بروز حوادث منجر به هرگونه تصادف جاده‌ای طی فرایند حمل و نقل که منجر به خسارت جانی یا مالی شود، مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی، وزارت راه و شرکت‌های بیمه‌گذار عمل خواهد شد و نوین بار مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

3-8      نوین بار  هیچ‌گونه تعهدی در قبال بارهای حمل شده ندارد و مسئولیتی در قبال هر گونه خسارت احتمالی، دیرکرد در پرداخت، عدم تحویل بار و هرآنچه که محل اختلاف بین راننده و صاحب کالا است، شامل نوین بار  نمی‌شود. بدیهی است طرفین برای حل اختلافات خود می‌توانند به مراجع قضایی مراجعه کنند.

 • نوین بار تعهدی در زمینه‌ی حفظ داده‌های کاربران ندارد و در صورتی که داده‌ها به هر دلیلی از بین بروند، کاربر حق پیگیری و شکایت نخواهد داشت.

 

مسئولیت کاربران

4-1      شرکت ها و موسسات حمل و نقل جاده ای، باید دارای پروانه مجاز و معتبر از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور باشند.

 • 4-2 شرکت ها موسسات حمل ونقل جاده ای، می باید رانندگان مربوطه را ملزم به داشتن مدارک زیر کنند و از تحویل مسافر،بار،صدور بارنامه و صدور وضعیت مسافری جهت وسایل نقلیه ای که رانندگان آن فاقد مدارک زیر باشند خودداری نمایند:
  گواهینامه رانندگی معتبر و متناسب

  • گواهی بیمه اجباری شخص ثالث
  • کارت شناسایی عکسدار، که از طرف سازمان راهداری داده می شود.
  • کارت وابستگی وسیله نقلیه به یکی از موسسات و شرکت های حمل و نقل
  • کارت صحت و سلامت جسمی و روحی راننده از مراجع ذی ربط
  • کارت هوشمند وکارت وسیله

4-3      شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل‌ جادهاي، باید از دادن مسافر، تحویل‌ بار، صدور بارنامه‌، و صورتوضعیت‌ مسافري، جهت‌ وسیله‌ي نقلیه‌اي که‌ به‌ وسایل‌ ایمنی‌ زیر مجهز نباشد، خودداري نمایند:

 • جعبه‌ي کمک‌هاي اولیه‌ي درمانی‌.
 • علایم‌ ایمنی‌ مورد نیاز، از جمله‌ مثلث‌ شب‌رنگ‌. ج ـ کارت معاینه‌ ي فنی‌.
 • کپسول آتش‌ نشانی‌.
 • دستگاه سنجش‌ سرعت‌ و زمان (تاخوگراف)، سالم‌ و بدون داشتن‌ نقص‌ فنی‌. و ـ زنجیر چرخ، در مواقع‌ مورد نیاز.
 • لاستیک‌هاي آجدار قابل‌ قبول.

4-4      به‌کارگیري وسایل‌ نقلیه‌اي که‌ کارت آنها، با وضعیت‌ فعلی‌ وسیله‌ي نقلیه‌ مغایرت دارد، ممنوع است‌.

4-5      شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل‌ جادهاي، فقط‌ جهت‌ وسایل‌ نقلیه‌اي باید بارنامه‌، یا صورت وضعیت‌ مسافري صادر نمایند که‌ از هر حیث‌، سالم‌ باشند، و هیچ‌گونه‌ نقص‌ فنی‌، در سیستم‌ ترمزها، فرمان، سیستم‌ اتصال، سیستم‌ روشنایی‌، بوق، برف پاكکن‌، وسایل‌ گرمایشی‌ و سرمایشی‌ مناسب‌، نداشته‌ باشند.

4-6      شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل‌ موضوع این‌ آیین‌نامه‌، می‌باید فردي را، به‌عنوان مدیر یا مسول فنی‌ تعیین‌ نمایند، تا قبل‌ از حرکت‌، وسیله‌ ي نقلیه‌ را معاینه‌، و قابلیت‌ آن را براي سفر، پیش‌بینی‌ نماید.

4-7      هرگاه تصادف وسیله‌ ي نقلیه‌ي عمومی‌ حامل‌ کالا یا مسافر، درط‌ول مسیر، از مبدا تا مقصد، منجر به‌ قتل‌ یا جرحی‌ شود که‌ ناشی‌ از تقصیر راننده ي وسیله‌ي نقلیه‌، یا به‌کارگرفتن‌ رانندهي فاقد صلاحیت‌، یا عدم مهار مناسب‌ محموله‌، یا وجود نقص‌ فنی‌ مستمر، در وسیله‌ي نقلیه‌ باشد، شرکت‌ یا موسسه‌ ي حمل‌ ونقل‌ صادرکنندهي بارنامه‌، یا صورت وضعیت‌، مسول و مشمول مقررات آیین‌نامه‌ي داخلی‌ حمل‌ بار می‌باشد.

4-8  مسئولیت همۀ اقدامات و افعال شرکت های حمل و نقل و سایر کاربران  که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام حمل) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و نوین بار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و نوین بار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی نوین بار به‌عمل آورد.

4-9      هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و نوین بار حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

4-10    حمل‌ مواد محترقه‌ و منفجره، جنازه، احشام، مواد فاسدشدنی‌، و انسانی‌ که‌ مخل‌ آسایش‌ مسافران، و منافی‌ نظ‌افت‌ و بهداشت‌ عمومی‌ می‌باشد، با وسایل‌ نقلیه‌ ي مسافربري، ممنوع است‌.

4-11    اخذ هرگونه‌ وجهی‌، توسط‌ شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل‌، غیر از حق‌ کمیسیون (کارمزد)، و کرایه‌ي حمل‌، حسب‌ مورد، و بارنامه‌، از رانندهگان  و صاحبان کالا، ممنوع است‌ .

4-12    شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل‌ کالا، مکلف‌ هستند تا شرایط‌ عمومی‌ حمل‌ کالا، و ضوابط‌ حمل‌ مواد خط‌رناك، مصوب شوراي عالی‌ هماهنگی‌ ترابري کشور، و مقررات وزارت راه و ترابري، درمورد حمل‌ بار، در راههاي کشور، هم‌چنین‌، نحوه ي جابه‌جایی‌ کالاهاي خارج از ابعاد استاندارد (محموله‌هاي ویژه یا ترافیکی‌) را، به‌ط‌ور دقیق‌ رعایت‌ نمایند، و درصورت تخلف‌، مشمول مقررات این‌ آیین‌نامه‌ می‌باشند.

4-13    شرکت حمل ونقل موظف است قبل از تایید هویت  در سیستم نوین بار کلیه مدارک فنی اعم از شماره پلاک  شماره هوشمند برسی پلاک وسیله و موارد فنی مورد نیاز را یرسی کند و بعداز اطمینان گزینه احراز هویت را تایید نماید و صدور بارنامه بر اساس مشخصات درج شده در سیستم توسط راننده انجام شود و مسئولیت برسی موارد صحت اطلاعاتی و هویتی به عهده باربری می باشد.

4-14    در صورت ابطال نوبت توسط شرکت حمل و نقل و یا صاحب کالا به هر دلیلی ،کلیه مسئولیت ها به عهده آن ها خواهد بود و راننده حق اعتراض و شکایت  به نوین بار را نخواهد داشت و بایستی مراتب را از طریق کسی که نوبت را باطل کرده پیگیری نماید.

 

شرایط بار

5-1      وسایلی که صاحب بار قبل از ارسال باید اطلاع داده و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش‌زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و هر باری که نیاز به مجوز خاص داشته باشد.

5-2      بار باید متناسب با خودرو بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.

 

موارد فنی

6-1      کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای نوین بار شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

6-2      کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس نوین بار  را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار نوین بار  یا در روش ارائۀ سرویس نوین بار تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

6-3      کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

4 -6     کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش سرویس نوین بار  یا سرویس های مرتبط با نوین بار انجام دهد.

 

قطع سرویس

7-1      نوین بار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (راننده یا صاحب بار و یا شرکت حمل و یا سایر کاربران) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا راننده‌ها خطرناک یا نامطلوب باشد، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس نوین بار را دارد.

توافق از راه دور

7-2      کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به نوین بار ، از طریق سیستم رایانه‌ای نوین بار به‌عمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

7-3      مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

7-4      کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف نوین بار به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

7-5 کاربر با عضویت در سرویس نوین بار  قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

7-6      در صورتی که هریک از مفاد این قرارداد از درجه اعتبار ساقط شود، غیر قانونی تشخیص داده شود و یا به هر دلیل دیگری اجرای آن مقدور نباشد، لازمست مفاد مذکور، از این قرارداد منفصل شود، اما سایر شروط و مقررات آن همچنان به قوت خود باقی می ماند. این قانون، کل قرارداد بین ما و کاربران  در ارتباط با استفاده از نرم افزار نوین بار را در بر گرفته، و هیچ تغییری در محتوای آن قابل اعمال نیست مگر اینکه کتباً به امضای طرفین رسیده باشد.

7-7      هرگونه مشابهت ساختاری و متنی در این این توافق‌نامه با سایر متون حقوقی و همچنین هر آنچه که شباهت شمرده می‌شود، کاملا اتفاقی و سهوی بوده و نوین بار مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.